OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.11.2023r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • W czwartek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • W piątek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • W sobotę – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte w Kościele o godz. 9.00 i 10.00 Msza w intencji Ojczyzny, po Mszy Gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości przy pamiątkowej tablicy przy kościele.
 1. Prosimy radnych o zgłaszanie się po zeszyty w celu zbierania rocznej składki
 2. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy wypełniać DRUKOWANYMI LITERAMI.
 3. W dniach 1 – 8 listopada codziennie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za jednego zmarłego. Do środy wypominki i różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 17.00
 4. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a w czasie Mszy poświęcone będą książeczki do nabożeństwa.
 5. Za tydzień w niedzielę 12 listopada po Mszy świętej o 12.00 w naszej parafii odbędzie się koncert patriotyczny studia piosenki FART „Nie zapomnimy Polsko”. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości. Młodzież po koncercie będzie zbierała datki na zakup niezbędnych rzeczy dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej oraz do Domu Dziecka. Otwórzmy serca i wesprzyjmy młodzież która nie patrzy tylko na siebie, lecz zauważa bardziej potrzebujących. Informacje na stronie parafialnej w zakładce wydarzenia
 6. W okolicznych lasach pojawia się wiele wilków prosimy o szczególną ostrożność, nie wychodzenie w pojedynkę lub z psem do lasu.
 7. Za tydzień w niedzielę obchodzony będzie Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel (12.11)
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na rzecz WSD w Drohiczynie
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Urbana Tołwińskiego. Rodzinie wyrażamy współczucie, a zmarłego polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…