OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.03.2022r.

• W piątek – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa bezpośrednio po drodze krzyżowej.
  • W sobotę – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy o godz. 7.30
  1. Trwa WIELKI POST, droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 16.30, a następnie adoracja do godz. 22.00; gorzkie żale w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 i w piątek od 20.00, za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii wygłosi ks. Adam Niewęgłowski w dniach 30-31 marca (środa i czwartek), Msze święte w Kościele 10.00 i 17.00, w kaplicach w środę w Żurobicach o godz. 12.00 w czwartek w Tołwinie o godz. 13.00,zaplanujmy czas tak, abyśmy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania i aby nie zabrakło go dla Boga.
  3. Prosimy radnych, kółka różańcowe o zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego.
  4. Sytuacja na Ukrainie jest niepowtarzalną okazją do dawania świadectwa życia wiarą poprzez pomoc uchodźcom, jednak zawsze w takiej sytuacji jest ktoś, kto upatruje dla siebie możliwość szybkiego wzbogacenia się korzystając z otwartości innych. Nasza parafia nie prowadzi ŻADNYCH zbiórek na rzecz uchodźców, poza tacą z ostatniej niedzieli lutego i środy popielcowej, poza tym wszystkie zbiórki prowadzone przez parafie są zapowiadane z wyprzedzeniem w ogłoszeniach parafialnych.
  5. Na końcu kościoła są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 6 zł i paschaliki – symbol Chrystusa zmartwychwstałego również w cenie 6 zł.
  6. Prosimy przed świętami Wielkiej Nocy o uporządkowanie cmentarza parafialnego.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lucjana Kłopotowskiego i Tadeusza Ładziaka rodzinom wyrażamy współczucie, a zmarłych polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.