OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.05.2022r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • We wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych
 • W środę – Dzień modlitw o świętość życia kapłanów, módlmy się za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, aby swoim przykładem zbliżali ludzi do Boga, w tym dniu przypada również 28. rocznica śmierci Ks. Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej. Polećmy Go Bogu w modlitwie
 • W czwartek – Wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera, jest to także dzień matki, dla żyjących wypraszajmy zdrowie i potrzebne łaski, zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu
 • W sobotę – Wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa
 • W niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 1. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy o godz. 16.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00
 2. Poświęcenie pól w Tołwinie w poniedziałek o godz. 10.00
 3. W poniedziałek i środę po nabożeństwie majowym próba przed bierzmowaniem
 4. We wtorek po nabożeństwie majowym próba z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dla kandydatów do Bierzmowania uczestnictwo w nowennie jest obowiązkowe.
 6. Porządek uroczystości Bożego Ciała (16.06.2022): Msze św. w kościele o godz. 9.00, uroczysta Msza święta z procesją godz. 10.30, jest to jednocześnie rocznica I Komunii świętej; Pierwszy ołtarz obok pana Bakunowicza, drugi przy GOK-u (przygotowuje sołtys z mieszkańcami Kątów wraz z pracownikami GOK-u), trzeci obok państwa Noparlików, czwarty przy pomniku Ojca świętego, przy kościele (przygotowują rodzice bierzmowanych). W tym dniu nie będzie Mszy św. w kaplicach.
 7. W sobotę 28 maja na 9.00 zapraszamy wszystkich ojców dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzież do bierzmowania wraz z ojcami do prac porządkowych na cmentarzu. Zabieramy ze sobą rękawice, kosiarki, grabie, łopaty, siekiery, itp. Po skończonej pracy zapraszamy na ognisko przy plebanii.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.