OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.12.2022r.

1. Do chorych udamy się w poniedziałek od godz. 10.00. Zgłaszać chorych można w zakrystii, kancelarii i telefonicznie. Zatroszczmy się żeby na nadchodzące święta nikt nie został bez sakramentów
  2. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o godz.17.00
  3. Ostatnie roraty w środę o godz. 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach wszystkich, zwłaszcza dzieci z lampionami, po Mszy dzieci zostaną nagrodzone za udział w roratach
  4. W sobotę 24.12 przypada Wigilia Bożego Narodzenia, w polskiej tradycji w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczorna wieczerza ma charakter religijny. Porządek wieczerzy wigilijnej jest następujący:
  • Odpalenie świecy (Osoba zapalająca mówi: „Światło Chrystusa”, pozostali odpowiadają: „Bogu niech będą dzięki”)
  • Odczytanie fragmentu ewangelii według św. Łukasza mówiącego o narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1-14)
  • Wspólna modlitwa
  • Dzielenie się opłatkiem połączone ze składaniem życzeń
  • Wspólny posiłek (potrawy powinny być postne, nie podaje się alkoholu)
  • Wspólne śpiewanie kolęd
  1. Najbliższa niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego, tradycyjnie pasterka o godz. 0.00; Msza w dzień o godz. 10.00. W tym dniu nie ma Mszy w kaplicach.
  2. Świece Wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 20zł
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, na cele inwestycyjne