OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.02.2021r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Ostatnie dni karnawału przeżyjmy w radości bez alkoholu, a na czas Wielkiego Postu podejmijmy stosowne postanowienia.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz: 10.00 i 17.00 w kościele a o godz. 15.00 w kaplicach. W Popielec obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Post ścisły dotyczy wszystkich pomiędzy osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, poza uroczystościami i zobowiązani są do niej wszyscy którzy ukończyli czternasty rok życia. W Wielkim Poście warto wrócić do tej praktyki.
  3. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga krzyżowa w piątek po Mszy świętej o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.
  4. Za tydzień Trzecia niedziela miesiąca, Msza święta o godz. 12.00 sprawowana będzie za zmarłych polecanych w wypominkach, taca zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na tace oraz indywidualnie.