OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.06.2022r.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • W poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, jest to dzień imienin J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza, w modlitwie polećmy Bogu dostojnego Solenizanta; Jest to również dzień fatimski, Msza w intencji czcicieli Matki Bożej o 19.00 a następnie różaniec
 • We wtorek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 • W piątek – Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 1. Nabożeństwa czerwcowe w kościele w dni powszednie po Mszy o godz. 16.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00
 2. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej
 3. W środę po nabożeństwie czerwcowym próba z bierzmowanymi, we wtorek egzamin na który przynosimy zeszyt od religii oraz indeks
 4. W Boże Ciało Msze św. w kościele o godz. 9.00 i 10.30 po której odbędzie się procesja eucharystyczna na którą zapraszamy wszystkich, jest to okazja do złożenia świadectwa naszej wiary. Zapraszamy serdecznie do udziału w procesji delegacje z pocztami sztandarowymi ze Szkoły podstawowej w Dziadkowicach, OSP w Dziadkowicach i Żurobicach, OSP Malinowo w mundurach, Zespół Kalina w strojach ludowych, dzieci do sypania kwiatów, dzieci I komunijne w strojach, bierzmowanych do aktywnego udziału w procesji. Porządek procesji: pierwszy ołtarz obok pana Bakunowicza, drugi przy GOK-u (przygotowuje sołtys z mieszkańcami Kątów wraz z pracownikami GOK-u), trzeci obok państwa Noparlików, czwarty przy pomniku Ojca świętego, przy kościele (przygotowują rodzice bierzmowanych). W tym dniu nie będzie Mszy św. w kaplicach. Uroczystość Bożego Ciała jest jednocześnie rocznicą I Komunii św. zapraszamy dzieci rocznicowe. Spowiedź dzieci i ich najbliższych w środę od 15.30.
 5. Policja ostrzega i przypomina aby być czujnym ponieważ w ostatnim czasie znacząco zwiększyła się liczba oszust, a przestępcy są coraz bardziej kreatywni
 6. Powoli robi się ciepło oraz zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, dlatego przypominamy o właściwy ubiorze do świątyni oraz na procesję. Kościół jest miejscem gdzie odsłonięte uda, ramiona, plecy czy dekolt rażą szczególnie mocno dlatego przypominamy, że ramiona, plecy i dekolt powinny być zasłonięte, sukienka powinna zakrywać kolana, natomiast panowie powinni zakładać długie spodnie. Zwracamy uwagę również aby nie przychodzić do kościoła w dresie czy porwanych spodniach.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.