OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.12.2023r.

• W środę – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  1. Dziś po Mszy świętej o 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
  2. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne, Msza św. o godz. 12.00 Sprawowana będzie za zmarłych polecanych w rocznych i półrocznych wypominkach; po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do bierzmowania.
  3. Msze roratnie w każdą środę o godz. 17.00 i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do przynoszenia lampionów, dzieci na roraty przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami
  4. Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenach 20 zł
  5. Pan organista w tym tygodniu uda się z opłatkami do:
  • Poniedziałek – Tołwin
  • Wtorek – Dziadkowice i Osiedle Kąty
  • Środa – Żurobice
  • Czwartek – Kąty
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
  2. KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ o odpuście zupełnym z okazji 800. rocznicy pierwszego żłóbka betlejemskiego

Z okazji rocznicy 800-lecia obchodów Bożego Narodzenia w Greccio, zainicjowanych przez św. Franciszka z Asyżu, Penitencjarnia Apostolska udzieliła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim wiernym nawiedzającym kościoły powierzone pieczy duszpasterskiej rodzinie franciszkańskiej.

Na terenie diecezji drohiczyńskiej odpust zupełny możemy uzyskać w:

– kościele Ojców Kapucynów w Serpelicach – od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r.,

– kościele Mniszek Klarysek w Hajnówce – od 25 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r.

Przypominamy warunki otrzymania odpustu:

– stan łaski uświęcającej,

– wykluczenie przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet powszedniego,

– nawiedzenie wspomnianych kościołów,

– modlitwa przy żłóbku Pana Jezusa,