OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.02.2022r.

• W środę – środa popielcowa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, Msze święte w kościele o godz. 10.00 i 17.00, w kaplicach o 15.00. Posypanie głów popiołem w czasie każdej Mszy świętej.
• W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
• W piątek – uroczystość św. Kazimierza, królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) i pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po drodze krzyżowej,
• W sobotę – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.30
2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, zachęcamy, aby ostatnie dni karnawału przeżyć w trzeźwości.
3. We wtorek Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, módlmy się za tych, którzy mimo oficjalnego zakończenia wojny, nie złożyli broni i dalej walczyli z sowieckim okupantem.
4. W środę rozpoczynamy WIELKI POST, droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 16.30; gorzkie żale w niedzielę po Mszy o godz. 9.00, za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. Dziś i w środę popielcową, zgodnie z prośbą Księdza Biskupa będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.
6. W odpowiedzi na prośbę Ordynariusza naszej diecezji organizujemy adorację w nocy z piątku na sobotę, na końcu kościoła jest lista, na której możemy zadeklarować swoją obecność w danym czasie.
7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, nabożeństwo adoracyjne po Mszy świętej o godz. 9.00
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.
9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Mioduszewską i Karolinę Kosz, rodzinom wyrażamy współczucie, a zmarłe polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.