Ogłoszenia parafialne 22.04.2020 r.

  1. Jak było ogłaszane w ubiegłą niedzielę rekolekcje parafialne zostały odwołane. Codziennie od godz. 15.00 do godz. 16.30 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Prosimy aby nie stać blisko siebie w „kolejce po miłosierdzie” a spokojnie rozejść się po świątyni i podchodzić pojedynczo. Aby zachować środki ostrożności nie całujemy stuły.
  2. W środę (25.03) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  3. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta w Sieklukach o godz. 14.00
  4. Ze względu na szybkie rozpowszechnianie się korona wirusa istnieje dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcamy do oglądania transmisji z katedry drohiczyńskiej o godz. 10.00 na stronie drohiczynska.pl oraz kanale YouTube Diecezji Drohiczyńskiej.
  5. Przypominamy o ograniczaniu wyjazdów i kontaktu z ludźmi o ile to możliwe zostańmy w domu aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w tej trudnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, zachęca do objęcia pomocą osoby starsze mieszkające na terenie Diecezji Drohiczyńskiej, którzy narażeni są szczególnie na zarażenie wirusem oraz jego skutkami. Dlatego prosimy o wspólną solidarność w tych trudnych czasach i włączenie się w akcję #dzielnybodobry 

Celem projektu jest pomoc seniorom poprzez zapewnienie im żywności, środków higienicznych i ochronnych (np. maseczek), niezbędnych leków, a także – w miarę możliwości – dostarczenie tych środków pod drzwi w warunkach wymuszonej izolacji. 

W tym celu gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się w lokalny wolontariat i poprzez Caritas Diecezjalną pomoc potrzebującym seniorom. Prosimy także o bezpośrednie zgłaszanie informacji o seniorach i osobach, którym potrzebna jest pomoc. Prosimy o pomoc, by jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się o akcji #dzielnybodobry, by nasza pomoc mogła dotrzeć jak najszybciej do osób starszych!