Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 6 września (piątek) o godz. 19.00.
  3. Diecezjalna uroczystość dziękczynienia za tegoroczne plony odbędzie się w Wyszkach na placu przed kościołem – w sobotę 7 września 2019 r. Naszą parafię reprezentować będą mieszkańcy Biszewa.
    Początek uroczystej liturgii o godz. 11.00. Prosimy jednak o wcześniejszy przyjazd, bo program dożynkowy rozpocznie się już od 10.30. Delegacje z wieńcami, ziarnem siewnym i chlebami mogą przybywać do Wyszek już od godz. 9.45.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.
  5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi z klas 3, które chcą w pierwszą niedzielę maja przyszłego roku przystąpić do
    I Komunii św. Nie może zabraknąć także Rodziców. Serdecznie zapraszamy.
  6. W tym roku szkolnym odbędzie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania (klasy VII i VIII). Spotkanie organizacyjne za dwa tygodnie (15 września)
    po Mszy świętej o godz. 12.00

APEL Policji i kurii diecezjalnej

dotyczący bezpieczeństwa na drogach

Początek roku szkolnego oznacza wzrost liczby dzieci i młodzieży na naszych drogach. Do tego dochodzi zbliżająca się jesień, która łączy się z gorszymi warunkami atmosferycznymi i szybko zapadającym zmierzchem.

W związku z powyższym podlascy policjanci przypominają, że w okresie jesiennym powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy o korzystaniu z elementów odblaskowych. Pieszy i rowerzysta w zderzeniu z pojazdem mechanicznym są na straconej pozycji. Policyjne statystyki pokazują, że przyczyną nieszczęść jest najczęściej: nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość niedostosowana często do panujących warunków, nie udzielanie pierwszeństwa przejazdu, a także brawurowy styl jazdy oraz brak ostrożności
i wyobraźni.

Każdy z nas, kiedy podróżuje pragnie bezpiecznie dotrzeć do domu, pracy, szkoły. Dlatego też zwracamy się z prośbą o rozwagę i sumienne przestrzeganie przepisów!

AKCJA „TORNISTRY NA WSCHÓD”.

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej po raz drugi organizuje pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. Tegoroczna akcja „Tornistrów na Wschód” skierowana jest
do dzieci i młodzieży, pochodzących z rodzin z polskimi korzeniami
a mieszkających na Białorusi, które odwiedziły nas w tym roku w ramach kolonii polonijnych. W związku z tym proszę księży o ogłoszenie w swoich parafiach w dniu 1 września 2019 r. następującego ogłoszenia:

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych,
w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolnych,
które trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Materiały przynosimy
do kościoła do niedzieli 8 września”.