Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Czas Wielkiego Postu może być dla wielu z nas momentem zwrotnym. Powstrzymajmy się od używek, które nas niszczą i oddalają od Boga i naszych bliskich. W czwartek
  o godz. 17.00 Msza święta w intencji trzeźwości i wolności od nałogów. Po mszy świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji i błogosławieństwo o godz. 18.00.
 2. 6 marca Środa Popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 9.00 oraz 17.00 w Dziadkowicach
  oraz o 15.00 w Tołwinie i 16.00 w Żurobicach. Jest to dzień postu ilościowego (1 posiłek do syta i 2 lekkie) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy świętej
  o godz. 16.30 (czyli około godziny 17.00) a Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.
 4. W kościołach rozpoczynamy coroczną akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, do których można składać ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Zachęcamy
  do jałmużny, nie tylko dzieci, ale również dorosłych. (Wszyscy przynosimy skarbonki do kościoła w wyznaczone miejsce przy okazji poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy).