Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw  o Trzeźwość Narodu. Czas Wielkiego Postu może być dla wielu z nas momentem zwrotnym. Powstrzymajmy się od używek, które nas niszczą i oddalają od Boga i naszych bliskich.
  2. 26 lutego Środa Popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 9.00 oraz 17.00 w Dziadkowicach oraz o 15.00 w Tołwinie i 16.00 w Żurobicach.
    Jest to dzień postu ilościowego (1 posiłek do syta i 2 lekkie) oraz wstrzemięźliwość
    od pokarmów mięsnych.
  3. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy świętej o godz. 16.30 (czyli około godziny 17.00) a Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.
  4. W kościołach rozpoczynamy coroczną akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych
    w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy.
  5. 5 marca 2020 r. (czwartek) kolejny raz zostanie przeprowadzona zbiórka  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (Sprzęt RTV i AGD np. Pralki, telewizory, komputery). [Zużyty sprzęt prosimy przynosić dopiero po następnej niedzieli – do środy 5 marca do godz. 9.00]